GYÓGYTORNA
GYÓGYTORNA
Mikor van szükség gyógytornára?
- Akut sérülések,
- műtét utáni állapotok,
- krónikus fájdalmak,
- valamint egyéb problémák miatt létrejött funkciókárosodások esetén, a mozgásterápia a gyógyulás alappillérét képzi.
Célja nemcsak a fájdalom enyhítése, hanem az általános funkcionális képességek javítása, az egyén fiziológiás mozgástartományának helyreállítása, az izomerő és az ízületi helyzetérzékelés növelése, mindezek által a páciens életminőségének visszanyerése vagy javítása.
A gyógytorna kortól függetlenül mindenkinek ajánlott.
Fontos azonban szakember segítségét kérni a megfelelő terápiás terv összeállításához és a biztonságos gyakorlatok elvégzéséhez.
Kiknek ajánlott a gyógytorna?
Az egyéni terápia során minden páciens a saját állapotának megfelelő nehézségű terhelést kapja, így mindenki elérheti a célul kitűzött eredményt - az élsportolóktól az irodai munkát végzőkig, valamint a fiatalabb korosztálytól az idősebbekig. A személyre szabott mozgásprogram rendszeres végzése csökkentheti a túlterheléses kórképek, valamint a "civilizációs betegségek" kialakulásának esélyét. Az egyensúlyfejlesztő és az izomerősítő gyakorlatok segíthetnek megelőzni a baleseteket és az ismétlődő sérüléseket, különösen sportolók, idősebb korosztály vagy olyan szakmákban dolgozók esetében, ahol nagyobb a sérülés kockázata.
A gyógytorna pozitív hatásai nemcsak a mozgásszervi rendszerre korlátozódnak. A rendszeres fizioterápia segíthet javítani a keringést, csökkenteni a stresszt és még a mentális egészséget is javíthatja.